• HISTÓRIA ŠKOLY

• Prvá zmienka o začiatkoch vzdelávania sa v obci datuje od roku 1857. V roku 1890 deti mohli navštevovať katolícku aj reformovanú cirkevnú školu. V roku 1926 k dvom cirkevným školám pribudla aj slovenská štátna škola. V tomto roku školy navštevovalo 163 žiakov. Vyučovanie sa po vojne obnovilo v máji 1945 a začalo sa s rekonštrukciou školských zariadení.

V roku 1995 sa budovy škôl vrátili do vlastníctva cirkví, postupne chátrali a stali sa nevyhovujúcimi. Pre havarijný technický stav objektov školy obecné zastupiteľstvo v roku 1999 schválilo rozhodnutie o výstavbe nových školských priestorov.

Novostavba ZŠ sa začala realizovať v septembri 2000 a do prevádzky bola uvedená v septembri 2003.

V školskom roku 2004/2005 navštevovalo školu 42 žiakov 1. - 4. ročníka, vyučovalo sa v troch triedach. Počet žiakov sa od tohto školského roka pohybuje v počte od 42 do 72 žiakov.

Nová budova školy je moderná, dvojpodlažná novostavba v tvare átria. Priestory školy spĺňajú podmienky na bezproblémový chod výchovno - vyučovacieho procesu. V budove sídli aj materská škola.

Základná škola v Loku patrí medzi najväčšie neplnoorganizované primárne školy v Nitrianskom kraji. V školskom roku 2012/2013 navštevuje školu 60 žiakov 1. - 4. ročníka. Vyučuje sa v 6 triedach, z toho 2 triedy sú špeciálne.

V popoludňajších hodinách je zabezpečená starostlivosť o žiakov v ŠKD.