• VZDELÁVANÍM PEDAGOGICKÝCH ZAMESTNANCOV K INKLÚZII MARGINALIZOVANÝCH RÓMSKYCH KOMUNÍT

Od 1.10.2011 implemetuje MPC národný projekt "Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít", ktorý je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu v operačnom programe Vzdelávanie a je určený pre ZŠ v Trnavskom, Trenčianskom, Nitrianskom, Žilinskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom samosprávnom kraji, ktoré vzdelávajú minimálne 20% žiakov pochádzajúcich zo sociálne znevýhodneného prostredia. Projekt bude trvať 40 mesiacov do 31. januára 2015.

Na našej škole sa projekt začal realizovať od 1.9.2012.

HLAVNÝMI AKTIVITAMI PROJEKTU SÚ:

• Vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov - dištančná forma vzdelávania, teda e-vzdelávanie,
          • Podpora celodenného výchovného systému (ďalej len "CVS") - umožniť účinný rozvoj žiakov z MRK aj mimo vyučovania,
          • Technická podpora aktivít národného projektu - 1 didaktický balíček  (pre potreby ZŠ), 1 balíček školiaceho materiálu.

CIEĽOM projektu je: prostredníctvom vzdelávania pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov zlepšiť vzdelanostnú úroveň osôb z marginalizovaných rómskych komunít a tým vytvoriť potrebné kompetencie pre ich ďalšie vzdelávanie a úspešnú adaptáciu pre potreby trhu práce. Špecifickým cieľom projektu je skvalitniť profesijné kompetencie pedagogických a odborných zamestnancov, podieľajúcich sa na edukácii žiakov pochádzajúcich z marginalizovaných rómskych komunít.