• NÁRODNÝ PROJEKT Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II

Oznamujeme vám, že Národný projekt ,,POMÁHAJÚCE PROFESIE V EDUKÁCII DETÍ A ŽIAKOV II“ pokračuje do 31. augusta 2023. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Implementovaný projekt významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov.

Cieľom národného projektu je:

• Implementovať princípy inkluzívneho vzdelávania v materských, základných a stredných školách, ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení SR,
          • vytvoriť predpoklady na zlepšenie výchovnovzdelávacích výsledkov detí a žiakov,
          • zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu.

Členovia národného projektu POP II v našej škole sú:

Pedagogický asistent:

Mgr. Katarína Ivanová – pre 1.stupeň ZŠ

Pedagógom našej školy záleží na tom, aby sa deti v škole cítili dobre, snažíme sa im vytvárať bezpečné a podnetné prostredie, ktoré všetkým deťom zabezpečí rovnosť príležitostí. Tento náš zámer bol aj dôvodom na zapojenie sa do NÁRODNÉHO PROJEKTU  Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.

Pedagogický asistent bude pomáhať deťom pri vyrovnávaní znevýhodnenia  a zlepšenia školskej úspešnosti žiakov.

Linky:

Národný projekt POP II

Metodicko-pedagogické centrum

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky