• PROFIL ŠKOLY

• Základným princípom našej školy je učenie sa pre život – rozvíjanie kľúčových kompetencií. Prioritou je, aby žiaci získali potrebné vedomosti a zručnosti, ktoré budú môcť uplatniť v reálnom živote s dôrazom na:

• skvalitňovanie výchovno–vyučovacieho procesu,
          • zabezpečenie neohrozeného pracovného prostredia,
          • formovanie pozitívnej sociálnej atmosféry v triede, tolerancie, priateľského a prosociálneho správania,
          • rozvoj komunikačných schopností (prekonávanie jazykovej bariéry),
          • rozvoj motorických funkcií (hrubej i jemnej motoriky),
          • osvojenie čitateľských zručností, rozvíjanie čitateľskej gramotnosti,
          • vštepovanie zdravého životného štýlu,
          • riešenie problémových a záťažových situácií,
          • budovanie environmentálneho vedomia,
          • vytvorenie vhodných podmienok na vzdelávanie žiakov so zdravotným znevýhodnením,
          • zvyšovanie gramotnosti v oblasti IKT,
          • rozvíjanie estetického cítenia vo všetkých oblastiach,
          • rozvoj potenciálu žiakov školy v záujmovej oblasti – zmysluplné využitie voľného času,
          • zvládnutie základov prosperity žiaka: „ naučiť ho učiť sa... „ .

Vízia ZŠ v Loku je od roku 2009 vytýčená v Návrhu koncepcie rozvoja školy, ktorou sa určila základná orientácia a profilácia školy na ďalšie obdobie. V tomto školskom roku budeme plniť úlohy stanovené na štvrtý rok 5-ročného plánu. Hlavné úlohy z 5-ročného plánu rozvoja školy sa podrobnejšie premietajú do ročného plánu školy, so zreteľom na prehĺbenie, rozšírenie úloh a konkretizáciu v jednotlivých oblastiach života školy. Pedagogický kolektív bude vytvárať prostredie, ktoré ponúkne každému žiakovi možnosť zažitia úspechu, priestor na sebarealizáciu podľa vlastného záujmu a schopností.

Cieľ našej školy je stanovený poslaním výchovno-vzdelávacieho procesu na ZŠ, vytváraním všeobecnej a plnohodnotnej orientácie žiakov, uspokojením vedomostných, praktických, etických potrieb nevyhnutných pre ďalší život v rámci vyučovacieho procesu aj v mimo vyučovacom čase.

„Nechcime naučiť všetkých všetkému,

ale každého jednotlivca podľa jeho možností.“

(W. Correl)