• DARUJME SI VIANOCE PLNÉ RADOSTI

• Realizáciou tohto projektu je v mesiaci december počas Adventu umožniť žiakom školy zo sociálne znevýhodnených rodín a 3 sirotám z obce s mentálnym postihnutím, na ktorých dohliada opatrovateľka prežiť ozajstnú radostnú vianočnú atmosféru so všetkými zvyklosťami, ktoré realizuje a prežíva bežná rodina. Umožniť deťom podieľať sa na prípravách, byť spolutvorcom pekného, príjemného a obohacujúceho diania. V ŠKD a v triedach vytvoriť príjemnú vianočnú atmosféru, čo najpodobnejšiu prostrediu fungujúcich rodín. Pokúsiť sa vytvoriť zo školy veľkú rodinu, ktorá spoločne pripravuje a aj si užije pohodu Vianoc. Zapojiť deti do všetkých aktivít, aby sa stali spolutvorcami všetkého diania - od výzdoby, pečenia, zhotovovania pozdravov, prípravy darčekov, zdobenia stromčeka, nácvika programu na vítanie Mikuláša, aranžovanie vianočného stola na spoločnú večeru, prípravy programu na "posedenie pod jedličkou". Hlavným motívom života školy v tomto období by sa stala prosociálnosť a empatia, ktorá by smerovala k prebudeniu pozitívnych citov a viedla by k pozitívnemu sebahodnoteniu detí. Chceme naučiť deti tešiť sa a robiť radosť druhým. Predpokladáme, že po prežití obdobia adventu v škole sa deťom utvorí obraz Vianoc a odnesú si z osvojených zručností a z pozitívnych skúseností kúsok radosti do svojich rodín.Projektom sme získali sumu 400€.