• ROZVÍJANÍM ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI PODPORME VZDELÁVANIE

Cieľom projektu je vytvárať priestor a nové možnosti na zintenzívnenie celodenného výchovného pôsobenia pre všetkých žiakov bez rozdielu, a to aktivitami prispievajúcimi k vyrovnávaniu sociálneho znevýhodnenia žiakov a zabezpečením rovností príležitostí v praxi. Do aktivít budú zapojené deti bez rozdielu, čím sa poskytne šanca a príležitosť pre všetkých žiakov školy. Pravidelným čítaním detskej literatúry a časopisov (hlavne slovenských   i rómskych autorov) a prácou s literárnym textom sa budú rozvíjať čitateľské zručnosti žiakov, pestovať pozitívny vzťah ku knihe a k školskej knižnici (umocnenie multikultúrnosti). Organizovaním čitateľských a tvorivých dielní zložených z heterogénnych skupín žiakov sa na vyučovacích hodinách zabezpečí žiakom zo SZP rovnosť príležitostí a včlenenie sa minority medzi majoritu školy.