V tomto šk. roku sa naša škola zapojila do medzinárodného programu UNICEF v programe Škola priateľská k deťom.

Cieľom programu je vytvoriť v škole také prostredie, v ktorom sa každé dieťa bude cítiť bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého bude chodiť s radosťou. Škola priateľská k deťom nielen učí o právach dieťaťa, ale ich aj žije. Nastavuje rámec fungovania vzťahov medzi pedagógmi, deťmi, rodičmi.

Aktivita: "TREBA VIDIEŤ SCHOPNOSŤ"

Aktivita, ktorú sme realizovali, bola zameraná na zistenie rozdielov medzi zdravými ľuďmi a ľuďmi s postihnutím, na snahu v žiakoch budovať empatiu. Hra bola zameraná na 3 časti:

- zaviazané oči (chôdza, hľadanie osoby, spoznávanie predmetov),

- posunková reč (opísať nejakú situáciu lez pomoci jazyka a reči, len posunkami),

- rozhovor na tému: Kto sú ľudia s postihnutím? Sú iní? Môžu za svoje postihnutie?

V závere zážitkovej aktivity žiaci vyslovili veľmi dôležitú myšlienku a poznanie, že ľuďom s postihnutím sa nevysmievame a berieme ich takých, akí sú.

Aktivita: "ŠIKANOVANIE"-dotazník

Aktivita: "STOP DROGÁM"

Aktivita: "TÝŽDEŇ MODRÉHO GOMBÍKA"