• ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA SLOVENSKÉ ŠKOLY

• Slovenská pedagogická knižnica  Aj tento rok sa deti z ŠKD zapojili do projektu „Záložka do knihy spája školy“ organizovaného Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave. Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi slovenskými základnými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci mali tento rok za úlohu na záložkách stvárniť svojho obľúbeného literárneho hrdinu ľubovoľnou technikou.

Našou partnerskou školou bola ZŠ Matiaška. Je to málotriedna škola s dvoma triedami. Do jednej triedy chodia prváci a tretiaci a do druhej triedy druháci a štvrtáci. ZŠ navštevuje 24 žiakov.

Deti si z knižnice požičali svoje obľúbené knihy a s radosťou sa pustili do výroby záložiek pre deti z partnerskej školy. Medzi literárnymi hrdinami sa objavili Krtko, Osmijanko, Janko Hraško, Guľko Bombuľko, zlatá rybka a rôzne princezné. Deti dokonca vyrobili navyše aj záložky s aktuálnym motívom tekvičiek. Po obdržaní záložiek zo ZŠ Matiaška sa deti veľmi potešili novým záložkám do kníh a vybrali si tie, ktoré sa im páčili. V rámci škôl sme si vymenili aj fotodokumentáciu z tohto projektu, aby sa deti aspoň takýmto spôsobom spoznali.