• "KVÍZ O RODIČOVSTVE" - aktivita ŠKD

• Jednou z aktivít prierezovej témy Výchova k manželstvu a rodičovstvu bol v ŠKD kvíz o rodičovstve a o postavení role matky v ňom. Na úvod si družinári pozreli prezentáciu, po ktorej nasledovala diskusia, počúvanie piesní, hra a následne samotný kvíz. Celú tému ešte výtvarne doplnili prváci a druháci. Tretiaci a štvrtáci prečítali výroky psychológov o vzťahoch a funkcii v rodine, naučili sa nové metaforické vyjadrenia a slangy. Všetci družinári sa tak utvrdili v tom, že pre každého z nás je rodina to najdôležitejšie a hodnotu jej dáva každý z nás.

• "TÝŽDEŇ BOJA PROTI DROGÁM"

• Aj tento školský rok sme sa počas 3. novembrového týždňa opäť zapojili do aktivít v rámci Európskeho týždňa boja proti drogám a iných patologických javov. Prostredníctvom vzdelávacích aktivít a tvorivých dielní sa žiaci oboznamovali s nebezpečenstvom, ktoré vzniká najmä v detskom a dospievajúcom veku. Práve v tomto období je veľmi dôležité pôsobiť na vytváranie aktívneho protidrogového postoja a poukázať na význam primárnej prevencie. Počas týždňa sa realizovali v rámci triednickych hodín, ale aj v ŠKD besedy a rozhovory, tvorivé projektové dielne a aktivity zamerané na protidrogovú prevenciu. Výsledným efektom tvorivých dielní bol dobrý pocit z toho, že naše zdravie, a hlavne náš život je na prvom mieste.

• "SVETOVÝ DEŇ BEHU"

• Aj tento školský rok sa naša škola opäť aktívne zapojila do Svetového dňa behu, aby podporila túto celosvetovú akciu s túžbou pomáhať druhým v boji proti extrémnej chudobe vo svete. Po spoločnej rozcvičke si každá trieda odbehla dohodnutú vzdialenosť v telocvični. Nechýbalo športové naladenie a samozrejme super nálada všetkých nadšených žiakov a vyučujúcich. Touto najrozšírenejšou a najobľúbenejšou športovou aktivitou, ktorá spolu s chôdzou patrí k najprirodzenejšiemu pohybu človeka sme sa utvrdili v tom, že aktívny pohyb je pre naše zdravie veľmi dôležitý. Veď nie nadarmo sa hovorí, že: "V zdravom tele zdravý duch".