• "SLÁVNOSTNÝ VIANOČNÝ OBED"

• Po roku nás v školskej jedálni opäť čakalo vianočné prekvapenie od pani kuchárok. Všetci žiaci a pedagogický kolektív zasadli k slávnostne prestretým stolom ako jedna veľká rodina. V príjemnej predvianočnej atmosfére sme pokračovali už v duchu tradícií – oblátka s medom a samozrejme vianočné menu – kapustnica, vyprážaná ryba, zemiakový šalát, koláče a vianočné sladkosti. No a aby sme boli po celý rok zdraví, na stoloch nesmelo chýbať aj ovocie. A Vianoce už môžu prísť.

• "VIANOČNÉ PRÁZDNINY"

• Vianočné prázdniny sa začínajú

23.12.2023 a trvajú do 7.1.2024.

Školské vyučovanie sa začína v pondelok 8. januára 2024.

• "BETLEHEMSKÉ POSOLSTVO"

•  „Táto aktivita sa uskutočnila vďaka finančnej podpore Nadácia ZSE“

Opäť je tu jeden z najkrajších sviatkov v roku. Čas sviatočný, čas výnimočný, čas priam zázračný. Čas Vianoc. Vianoce – obdobie adventu, pokoja, porozumenia a radosti. Takúto predvianočnú atmosféru sme zažili v pondelok 18. decembra, keď brána našej školy ostala otvorená pre našich rodičov a starých rodičov. Žiaci školy sa predstavili vianočným kultúrnym programom pod názvom „Betlehemské posolstvo“. Básničky, piesne, tanec, koledy a vinše vniesli medzi všetkých prítomných nielen „Vianoce v duši“, ale aj kus magického pokoja a vľúdnosti. Veľký potlesk za snahu a predvedený výkon bol prejavom toho, že k Vianociam patrí aj dodržiavanie zvykov a tradícií. A bez tradícií nie sú Vianoce tými pravými.

• "NA VIANOČNÝCH TRHOCH"

• Prichádzajú Vianoce - najkrajšie sviatky roka. Obdobie, na ktoré všetci tak netrpezlivo čakáme, lebo ich čaro a výnimočnosť nás napĺňajú pocitmi šťastia, pokoja, lásky a harmónie. K príjemnej vianočnej atmosfére na našej škole prispeli i žiaci a pedagógovia školy. Pod vedením pani učiteliek S. Zelinovej,  V. Demovej a K. Ivanovej v ŠKD a na krúžkoch Vševedko a Šikovníček sa žiaci s veľkou radosťou pripravovali na vianočné trhy. Usilovne pracovali niekoľko dní a vyrábali rôzne vianočné ozdoby a dekorácie. Peniažky z vianočných trhov budú použité pre našich žiakov. Pani vychovávateľka im nakúpi do školskej družiny nové hračky alebo materiál na ďalšie tvorenie.

Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom prispeli k tejto úžasnej akcii - rodičom, starým rodičom a všetkým priaznivcom školy.

Všetkým kupujúcim želáme krásne Vianoce a radosť z našich výtvorov.

• "ČERVENÉ STUŽKY"

• Dňa 1. decembra opäť sa naša škola opäť zapojila do celoslovenskej kampane boja proti AIDS „Červené stužky“. Po úvodnom slove pani učiteľky Adelky a pani riaditeľky, žiaci aj pedagógovia nastúpení na chodbe v červených tričkách symbolicky vyjadrili myšlienku, solidaritu a podporu ľuďom žijúcim s HIV/AIDS a ľuďom, ktorí v dôsledku tejto choroby zomreli. Potom sa už žiaci 4. ročníka venovali tejto téme prostredníctvom prezentácie na tému Svetového dňa boja proti AIDS, počas ktorej diskutovali a rozširovali svoje vedomosti o poznatky týkajúce sa tejto zákernej choroby a jej následkoch. Ďalej si pozreli dokumentárny film „Anjeli“, ktorý prezentoval skúsenosti pracovníkov misijného strediska v Afrike starajúcich sa o deti nakazené vírusom HIV. Cieľom tejto preventívnej aktivity bolo naučiť žiakov zaujať správny postoj k vlastnému zdraviu a k zdraviu a  životu druhých.