• "JARNÉ PRÁZDNINY"

• Oznamujeme rodičom, že jarné prázdniny trvajú

od pondelka 4.marca do piatka 8.marca 2024.

Vyučovať sa začne v pondelok 11. marca 2024.

• "TVORIVÉ DIELNE - KOŠIKÁRSTVO" - aktivita projektu ZSE

„Táto aktivita sa uskutočnila vďaka finančnej podpore Nadácia ZSE“

Dňa 23. februára 2024 sa uskutočnila ďalšia aktivita projektu ZSE (Rozprúďme komunitný život III.) zameraná na „Tvorivé dielne - Košikárstvo“. Pozvanie na tvorivé dielne prijal košikár pán Milan Veis s manželkou z Radavy. Po privítaní pani riaditeľkou školy nás pán Milan inšpiroval tradičným remeslom – košikárstvom, porozprával nám o svojich začiatkoch výroby košíkov a oboznámil nás s jednotlivými technikami pletenia. Názorne nám ukázal postup pri výrobe košíka, či korbáčov. Zručnému majstrovi išla práca od ruky a vŕbové prútiky sa míňali ostošesť. Potom už deti aj s pozvanými rodičmi pokračovali v tvorivých dielňach, kde si vyskúšali základné techniky pletenia z pedigu. Žiaci na vlastnej zážitkovej skúsenosti zistili náročnú prácu majstrov – košikárov a spoznali, že len s trpezlivosťou, snahou a usilovnosťou dokážu byť úspešní. Za pomoci pána košikára, jeho manželky a pani učiteľky Silvii sa podarilo každému zhotoviť svoj košík, ktorý si potom mohli zobrať domov. Sme veľmi radi, že aj takýmto príkladom a zážitkovým učením prehlbujeme a odovzdávame posolstvo ľudových tradícií našim žiakom a zachovávame tak úctu našim tradičným ľudovým remeslám. Ďakujeme pánovi košikárovi Milanovi a jeho manželke a aj rodičom našich žiakov za to, že si našli čas a prišli medzi nás stráviť príjemné popoludnie.

• "HVIEZDOSLAVOV KUBÍN" - školské kolo

• Dňa 22. februára 2024 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Šestnásť recitátorov pripravilo pre svojich spolužiakov príjemný umelecký zážitok a vďaka prirodzenému prejavu a prekonanej trémy niektorých súťažiacich tak vytvorili pre povzbudzujúce publikum príjemnú atmosféru. Porota, ktorú tvorili pani riaditeľka Katka a pani učiteľky Adelka a Vierka, to opäť pri rozhodovaní a určovaní víťazov nemali vôbec ľahké. Nakoniec sa zhodli na tomto umiestnení:

Poézia:

1. miesto – T. Nezozonová 3.A

2. miesto – P. Márföldi 3.A, V. Pakšiová 3.A, Miriam K. 3.A, L. Záhoreczová 4.A - 4. roč.

3. miesto – N. Márföldiová 4.A - 2. roč., C. Galková 3.A, M. Rafaelová 4.A - 4. roč., Ch. Rafael 4.A - 4. roč.

Próza:

1. miesto – A. Cibuľa 3.A

Cena poroty - Š. Rafaelová 1.A, D. Kováčová 1.A, G. Rafael 1.A, L. Rafael 1.A, P. Bilaj 4. A - 2. roč., A. Masaryk 3.A

Všetkým víťazom gratulujeme :).

• "DEŇ PRE BEZPEČNEJŠÍ INTERNET"

• V rámci prierezovej témy mediálna výchova sa naši tretiaci a štvrtáci zapojili do Programu pre bezpečnejší internet - Deň pre bezpečnejší internet. Témou tohto ročníka je: “Šírme digitálne dobro”. V úvode aktivity žiaci najprv diskutovali o téme tohto dňa a všetkým, čo súvisí s bezpečnosťou na internete. Potom nasledovala prezentácia so živou a bohatou diskusiou žiakov so zameraním na šírenie osvety o bezpečnom a zodpovednom používaní internetu a mobilných telefónov, o rizikách virtuálneho priestoru a možnostiach získania poradenstva, či pomoci. Zábavnou formou sa dozvedeli o rizikách internetu a mobilov. Cieľom tejto aktivity bolo upozorniť práve deti a teda najmladšiu generáciu užívateľov internetových sietí na riziká spojené s používaním internetu a komunikáciou na sociálnych sieťach, na zodpovedné používanie internetu a všetkých nových informačných technológií.

• "VŠETKOVEDKO - VYHODNOTENIE SÚŤAŽE"

• Do súťaže Všetkovedko sa úspešne zapojili do súboja o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími Ninka Márföldiová, Alex Masaryk, Adam Cibuľa, Terezka Nezozonová a Patrik Márföldi. Za ich účasť na súťaži boli všetci odmenení. Srdečne blahoželáme :).